KNIHA ČESKÉHO RÁJE

index / knihkupectví / historie /
Knihkupectví - historie

Kniha Českého ráje - knihkupectví, jehož název jsme převzali ještě z doby minulé. Původně se jednalo o zásilkovou službu s dobrou tradicí, jejímž cílem bylo zprostředkování nabídky a prodeje objednaných knih poštou na dobírku téměř po celém území Čech a Moravy, zejména do míst, kde nebylo poblíž žádné knihkupectví.

Od roku 1990 je to oficielní název soukromého knihkupectví, jehož majitelkou je Alena Radoušová. Úplný začátek prodeje probíhal na stáncích v Turnově, Liberci a Jablonci nad Nisou (rok 1990, 1991).

V lednu roku 1992 byla otevřena první soukromá prodejna na hlavní třídě v Turnově, Hluboké ulici čp. 284, v květnu 1992 pobočka ve Skálově ulici. V únoru 1993 jsme si pronajali totálně zdevastované přízemí městského domu čp. 280 rovněž na hlavní ulici o několik domů níže. Tento prostor s krásnými klenbami jsme značným nákladem zrekonstruovali a působíme zde dosud.

Momentálně je to už naše jediná prodejna knih (pobočka ve Skálově ulici byla po několika letech zrušena). Kromě knih všech žánrů je zde též samostatný prodej papírenského zboží a ve vstupní chodbě, kde původně byla prodejní galerie výtvarných originálů různých autorů, nabízíme nyní pod názvem 'drobnosti na schodech' ve dvanácti prosklených vitrinách výrobky z keramiky, kamenů a skla různých autorů - jak renom. výtvarníků, tak i řemeslníků.

©2007 Kniha Českého ráje | Design - JT SOFT